Odisha News Portal

ଟଙ୍କା ପଇସା ଏବଂ ସୁନା ଗହଣାର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଶଶୁର କଲା ବୋହୁର ସର୍ବନାଶ ! ତା ପରେ ବୋହୂର ଅବସ୍ଥା ଏମିତି କିଛି ହୋଇଗଲା . ଛିଃ ଛିଃ …

ଆଜିର ସମାଜ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ କଳୁଷିତ ହେଉଛି । ଆଜିର ସମାଜରେ ଆଉ ସଂପର୍କର ଅର୍ଥ କେହି ବି ବୁଝୁ ନାହାଁନ୍ତି । ମାନସିକତାର ବଶବର୍ତ୍ତି ହୋଇ ଲୋକାମାନେ ପବିତ୍ର ସଂପର୍କରେ କଳା ଦାଗ ଲଗେଇବା ପାଇଂ ମଧ୍ୟ ପଛାଉ ନାହାଁନ୍ତି । ଏଇ ସମାଜରେ ତ ଶ୍ୱଶୁର ବୋହୂ, ମାଇଁ ଭଣଜା, ବାପ ଝିଅ, ଗୋଟିଏ ବିବାହିତା ପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ଏକ ନାରୀ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ତ ନାରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି କାଲି ଲୋକ ମାନେ ନିଜର ଶାରୀରିକ ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଦେଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ନା ସମ୍ପର୍କର କିଛି ଲାଜ ଲାଗଛି ନା ଲୋକ ଲଜ୍ଜାକୁ ଭୟ ଲାଗୁଛି ।

ଯୁଗ ବଦଳିଛି ଏବଂ ଯୁଗ ସହିତ ତାଳ ଦେଇ ମଣିଷ ମଧ୍ୟ ବଦଳିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ସତ ଯେ ମଣିଷର ବୁଦ୍ଧି, କୌଶଳ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ବଦଳିଛି କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତା ଧାରା ଏତେ ତଳକୁ ଖସି ଗଲାଣି ତାହା ଭାବିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଭୟ ଲାଗୁଛି ।

ଆପଣମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରତିଦିନ ଶୁଣିବାକୁ ପାଉଥିବେ , ଟିଭି , ନ୍ୟୁଜ ପେପର ମାନଙ୍କରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଉଥିବେ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ନାରୀ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଏହିପରି ଅନେକ ବିଷୟରେ । ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କହିବୁ ସେହି ଘଟଣା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଅଟେ,ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଛି ଛି କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଲାଜ୍ଜ୍ୟାରେ ତଳକୁ ନଇଁ ଯିବ ।

ତେବେ ମହାରାଜଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର କୋଟୱାଲୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସିଂପୁର ନାଉନିଆରେ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହା ସମ୍ପତ୍ତିରେ ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବା ପରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପୁଅର ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିବା ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଛି ।


ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଦର କୋଟୱାଲୀରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗରେ ପୀଡିତା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି, ରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହୁତ ମହତ୍ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଆମ ଚାରିପାଖରେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି , ଯେଉଁମାନେ ଶୋଷଣ ନାମରେ ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଭୁଲ କାମ କରନ୍ତି। ମହାରାଜଗଞ୍ଜ ସାଡାର କୋଟୱାଲୀ ଗ୍ରାମ ସଭା ସିଂହପୁରରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଶ୍ୱଶୁର ବୋହୂକୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବଳାତ୍କାର କରିବା ପରେ ବୋହୂକୁ ଏସବୁ ବିଷୟରେ କାହକୁ ନ କହିବା ଏବଂ କାହା ଆଗରେ ମୁହଁ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ । ନଚେତ୍ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ସହ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ବାହାର କରିଦେବା ପରେ ଶ୍ୱଶୁର ତାଙ୍କୁ ଚୁପ୍ କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ପୀଡିତା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ କୋଟୱାଲୀ ମହାରାଜଗଞ୍ଜକୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସଦର କୋଟୱାଲ ମନୀଷ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାହିରଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ ପରେ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।