Beauty Tips -ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମହୁରେ ମିଶାଇ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ, ଆପଣଙ୍କ ଫେସ୍ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଯିବ ଦେଖି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତମାନ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି, ନିଜ ମୁହଁର କୌଣସି ଦାଗ କିମ୍ବା ପିପଲସ କାରଣରୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ମଧ୍ୟ ରୁହନ୍ତି |ନିଜ ମୁହଁର ଗ୍ଲୋ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଜଣ ବିଭିନ୍ନ ଫ୍ରେସ ୱାଷ ସହିତ ଅନେକ କ୍ରିମ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ମାତ୍ର ତାହାର ଅନେକ ପ୍ରକାର ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ କାରଣରୁ ମୁହଁର ଗ୍ଲୋ କମିଯିବା ସହିତ ପିପଲସ ବାହାରିଯାଏ |ମୁଁ ଆଜି ଆପଣକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ନିଜ ମୁହଁର ଗ୍ଲୋ କିପରି ପାଇବେ ସେ ବିଷୟରେ କହିବି |ଆପଣ ମହୁକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଜ ମୁହଁର ଗ୍ଲୋକୁ ବଢ଼ାଇ ପାରିବେ ତାହା ସହିତ ମୁହଁର କଳା ଦାଗ ଓ ପିପଲସ ଆଦି ଦୂର କରିପାରିବେ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ମହୁରେ ଆପଣ କିପରି ଫେସପେକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଓ କିପରି ଫେସରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ସେ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ କଥା ଜାଣିବା |

ପ୍ରଥମ ଟିପ୍ସ :-

ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଏକ କାଚ ବାୱେଲ ନିଅନ୍ତୁ, ସେଥିରେ ଆପଣ ଏକ ଚାମୋଚ ମହୁ ନିଅନ୍ତୁ |ଏହି ମହୁରେ ଆପଣ 1/4ଟିସ୍ପୋନ ହଳଦୀ ନେଇ ତାହାକୁ ଭଲରେ ମିକ୍ସ କରି ଦିଅନ୍ତୁ |ପରେ ଏହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ଫେସରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଆପଣ ମୁହଁରେ ରାତି ସମୟରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ |ଏହି ପେକକୁ ଆପଣ ଭଲରେ ଲଗାଇ 15ମିନିଟ ପ୍ରଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ, ଏହାପରେ ଆପଣ ନର୍ମାଲ ପାଣିରେ ନିଜ ମୁହଁକୁ ଭଲରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ |ଏହି ପରି ଆପଣ କିଛି ଦିନ ଲଗାତାର ଭାବରେ କରନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଗ୍ଲୋ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବ ଏବଂ ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବେ |

ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିପ୍ସ :-

 

ଏହି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିପ୍ସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ମହୁ ଓ ଲେମ୍ବୁ, ଆପଣ ଏକ ବାୱେଲରେ ଏକ ଚାମୋଚ ମହୁ ନିଅନ୍ତୁ |ଏହି ଏକ ଚାମୋଚ ମହୁରେ ଆପଣ ଅଧା ଚାମୋଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ ପକାଇ ତାହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିକ୍ସ କରନ୍ତୁ |ଏହାକୁ ଆପଣ ମିକ୍ସ କରି ସାରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଫେସରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହି ଫେସ ପେକକୁ ଆପଣ ମୁହଁରେ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ |ଏହାକୁ ଆପଣ 5ମିନିଟ ଲଗାଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଦିଅନ୍ତୁ ତାପରେ ଆପଣ ମୁହଁକୁ ନିର୍ମାଲ ପାଣିରେ ଭଲରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ |

ଏହି ଫେସ ପେକ ଆପଣ ସକାଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |ଆପଣ ଏହି ଫେସ ପେକ ବ୍ୟବହାର କଲେ କୌଣସି ଫ୍ରେସ ୱାସ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ |ଏହି ପେକ ଆପଣ କିଛି ଦିନ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁର ଗ୍ଲୋ ବଢିବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁର ଦାଗ, ପିଗମିଟେସନ ଆଦି ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦୂର ହୋଇଯିବ |ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଜନିତ ଟେନସନ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦୂର ହୋଇଯିବ |

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Comment