Odisha News Portal

Breking News : ପୁଣି କରୋନା ରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହିରୋଇନ, ସମଗ୍ର ଚଳଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଛାୟା…

କରନା ଭାଇରସ ଗତ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମିବାର ନା ଧରୁନାହିଁ। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ପ୍ରଥମ ଲହରୀ ଏତେଟା ମାରାତ୍ମକ ହୋଇନଥିଲା। ଲୋକେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିଲେ ସତ, ଚିକିତ୍ସା ଦ୍ୱାରା ଭଲ ହୋଇଯାଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରଭାବ ବହୁତ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀ ଚାଲିଛି, ଏଥିରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଛନ୍ତି। ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଅନୁସାରେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରୁଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏତେ ମାରାତ୍ମକ ଯେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ଅମ୍ଳଜାନ ସ୍ତର କମି ଦେଉଛି। ଏବଂ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାଵ ହେତୁ ଅନେକ ଲୋକ ମୃତୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏହି ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦେଶର ଅନେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ଲୋକ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଭୂତାଣୁ ଯୋଗୁଁ ବଡ ତାରକାମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତରୁ ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖବର ବାହାରୁଛି। ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା ଷ୍ଟାରର ଫିଲ୍ମ ‘ଡ୍ରିମ୍ ଗାର୍ଲ’ରେ କାମ କରୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିଙ୍କୁ ସିଂ ନିକୁମ୍ବଙ୍କର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ତେବେ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରିଙ୍କୁ ସିଂ ନିକୁମ୍ବଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କ ଚନ୍ଦା ସିଂ ନିକୁମ୍ବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେ 25 ରେ ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ସେ ଘରେ ଅଲଗା ରହୁଥିଲେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଜ୍ୱର ନ କମି ଥିବାରୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବାକୁ ସ୍ଥିର କଲୁ। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟା ଦରକାର ଏବଂ ସେ ସାଧାରଣ କୋଭିଡ ୱାର୍ଡରେ ଥିଲେ। ପରଦିନ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତ୍ୟୁ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଆଇସିୟୁରେ ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଆଶା ହରାଉଥିଲେ ଏବଂ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ ନାହିଁ। ସେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ୱାସରୋଗୀ ଥିଲେ।

ଚନ୍ଦା ସିଂ ନିକୁମ୍ବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ନିକଟରେ ସେ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ଗୋଆ ଯାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ -19 ର ସୁରକ୍ଷା ହେତୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲୁ। ସେ ଘରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଘରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ କୁ ଆସିଥିଲା ​​ସେମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ରିଙ୍କୁ ସିଂ ନିକୁମ୍ବଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ‘ହେଲୋ ଚାର୍ଲି’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ରିଙ୍କୁ ସିଂ ନିକୁମ୍ବ ଟିଭି ଶୋ ‘ଜୁଡିୟାଗର’, ‘ମେରୀ ହନିକାର୍କ ବିୱି’ ଏବଂ ‘ବାଲଭୀର’ରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ଆମେ ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଏତିକି ପ୍ରଥନା କରୁଛୁ ଭଗବାନ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ଦିଅନ୍ତୁ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।