Odisha News Portal

ଦୀର୍ଘ 51 ବର୍ଷ ପରେ ପବିତ୍ର ଗଜଲଷ୍ମୀ ପୂଜା – ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିରେ ଧନର ବର୍ଷା ! ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ରାଶିଗୁଡିକ ସମ୍ପର୍କରେ …..

ପବିତ୍ର ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁଜା । ଦୀର୍ଘ ଏକାବନ ବର୍ଷ ପରେ ମହାସଂଯୋଗ । ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିରେ ଧନର ବର୍ଷା । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବାରଟି ରାଶି ରହିଥାଏ । ଏହି ବାରଟି ରାଶି ଉପରେ ପଡିବାକୁ ଥିବା ଦଶା ଅନୁସାରେ ହିଁ କୌଣସି ଜାତକର ଭବିଷ୍ୟତ କିମ୍ବା ବର୍ତ୍ତମାନରେ ଚାଲୁଥିବା ଉତ୍ଥାନପତ୍ତନର ସମ୍ଭାବନା ଜଣା ପଡିଯାଇଥାଏ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ନିଜର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୁଣ ତଥା ଜାବନ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଚାର ବ୍ୟବହାର ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ ।

ଆଜି ଆମେ ଜ୍ୟେତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏମିତି କିଛି ରାଶି ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ଚଳନ କାରଣରୁଏମିତି ସଂଯୋଗ ବନୁଛି ଯେ ଆଗାମୀ ପାଞ୍ଚ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶି ମାନଙ୍କର ଏବେ ଭାଗ୍ୟ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଚମକିବାକୁ ଯାଉଛି ।

1. ମେଷ ରାଶି


ପବିତ୍ର ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ପର ଠାରୁ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପରାକ୍ରମର ଉନ୍ନତିର ବିଶେଷ ଅବସର ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଅଛି । ଲଭ ଲାଇଫରେ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ରହିବ ।ବ୍ୟପାର ବାଣିଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବ ଏବଂ ପରିବାରରେ ଶୁଭ ତଥା ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ବି ହେବ । ସନ୍ତାନ ମାନଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ଖୁସି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ କିନ୍ତୁ ତାହା ସହିତ ଗୁପ୍ତ ଶତୃଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅପାର କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ରହିବ ।

2. ସିଂହ ରାଶି –

ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଇଂ ଧନ ଆଗମନର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯିବ । ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ କାରଣରୁ ପୂରଣ ହେବ । ପରିବାରରେ ଶୁଭ ତଥା ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ବି ହେବ । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜକୁ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ତଥା ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ୍ । ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଜବୁତ ରହିବେ ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅପାର କୃପା ରହିବ ।

3. କୁମ୍ଭ ରାଶି –

ପବିତ୍ର ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ପରେ ଆପଣ କୌଣସି ନାଁ କୌଣସି୍ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହିବେ । ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ମନ ଅଧିକ ଆକର୍ଷିତ ହେବ। ପରିବାରର ସହଯୋଗ କାରଣରୁ କୌଣସି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି । ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ , ଘରକୁ କୌଣସି ନୂଆ କୁଣିଆ ଆସିପାରନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟବ୍ୟସ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ଅଳ୍ପ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେବ କିନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଆଡକୁ ନେଇଯିବ ।

4. କନ୍ୟା ରାଶି –

ଏହି ରାଶିର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପର ଠାରୁ ଆଶାର ଅନୁରୂପ ଏବଂ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବାକୁ ଲାଗିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହିବାକୁ ଲାଗିବେ । କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ଧାଁଦୌଡ କରିବାକୁ ଲାଗିପାରେ । ଧନ ନିବେଶ କରିବାର ନୂଆ ନୂଆ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆକସ୍ମିକ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି ।

5. ତୁଳା ରାଶି –

ତୁଳା ରାଶି ପାଇଁ ଏହି ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପରଠାରୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ଧନ ଲାଭ ହେବ । ଏମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା ଆଡକୁ ନେଇଯାଇଥାଏ । ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନର ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି । ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି । ଏହି ରାଶିର ଜାତକରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପା ହେବା କାରଣରୁ କେହି ବି ଏମାନଙ୍କର ଚାହିଁଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି କ୍ଷତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।