Odisha News Portal

ନିଜଠୁ 27 ବର୍ଷ ବଡ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଛାତ୍ରୀ, ସାର୍ ରଖିଲେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ଆଉ ତାପରେ ଯାହା ହେଲା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…..

ଲାଗିଲା ଗୁରୁ-ଶିଷ୍ୟ ସଂପର୍କରେ କଳଙ୍କ । ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ଏତେ ଖରାପ ଦିଗରେ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଭାଷାରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବପର ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ ।ତେବେ କୁହାଯାଏ ପ୍ରେମ ହେଉଛି ଅମର, ଶାସ୍ବତ୍ବ, ପ୍ରେମର କୌଣସି ସଂଜ୍ଞା ନାହିଁ ଆଉ ଏହି ପ୍ରେମରେ ଯିଏ ଥରେ ପଡେ ସେ ଅନ୍ଧ ହୋଇଯାଏ । ତାକୁ ଭୁଲ ଠିକ୍ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବି ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ । ପ୍ରମରେ ଜାତି ,ଧର୍ମ ,ବର୍ଣ୍ଣ କିମ୍ବା ବୟସ କିଛି ବି ନଥାଏ । ତେବେ ଏହି କଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବହୁ ଥର ପ୍ରାମାଣିତ ହୋଇଥିବାର ମଧ୍ୟ ଆପଣ ନିଜ ଅଙ୍ଗେ ଲିଭାଇଥିବେ କିମ୍ବା ଦେଖିଥିବେ ବା ଶୁଣିଥିବେ । ଏହି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଜର୍ମାନୀରେ ।

ଜର୍ମାନୀର ଜଣେ ସାଇକୋଲୋଜି ଛାତ୍ରୀ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଜଣେ ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ପରେ କିଛି ଦିନ ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢି ଉଠିଲା । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 27 ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ରହିଛି ଏବଂ ଉଭୟ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବାରୁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,21 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମନୋବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରୀ ଜୈନା କେବେ ଭାବି ନଥିଲେ ଯେ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଯେତେବେଳେ ଜୈନାଙ୍କୁ 18 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେ ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ଶିକ୍ଷକ ପିଟର ହେନ୍ରିଚଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ଇମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରାୟ 3ମାସ ପରେ ଉଭୟଙ୍କର ଫେସ୍ ଟାଇମ୍ ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ଡିସେମ୍ବର 2017 ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ।

ତେବେ ଏହି ବିଷୟରେ ଜୈନା କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦର୍ଶନ ନଚେତ୍ ସାଇକୋଲୋଜି ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଭାବୁଥିଲି କାରଣ ମୁଁ ଏହି ଦୁଇଟି ବିଷୟ ପ୍ରତି ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ମୋର ବଳକା ସମୟରେ ଏହି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ଜଡିତ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥାଏ ।

କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୁଁ ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିଲି ଏବଂ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରଫେସର ମୋତେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ମୁଁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶୈଳୀକୁ ପସନ୍ଦ କଲି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଇମେଲ୍ ଲେଖିଲି।

କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ସହିତ, ଜୈନା ଏବଂ ପିଟର ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । କାରଣ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଜୈନାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ କ୍ରୋଧିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପିଟରଙ୍କ ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ଏହି ସମ୍ପର୍କକୁ ସ୍ୱୀକାର କରୁନାହାନ୍ତି ।ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଜୈନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୟସର ବ୍ୟବଧାନ ହେତୁ ସେ ଅନେକ ନକାରାତ୍ମକତାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଆପଣ କିପରି ଖୁସି ହୋଇପାରିବେ ।

ଜୈନା ଏବଂ ପିଟର ପରସ୍ପରଠାରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ବହୁତ ଦୂର ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି । ଜୈନା କହିଛନ୍ତି, ପିଟରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଝଗଡା ହୁଏ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ସବୁକିଛି ବିଷୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ରଖନ୍ତି ଏବଂ ପିଟରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର କେମିଷ୍ଟରି ବହୁତ ଭଲ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।