Odisha News Portal

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ SP ଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ଆଉ ତା’ପରେ ଯାହା ହେଲା….

ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ଘଟଣା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଥାଏ, ବର୍ତ୍ତମାନର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଯୁଗରେ ଯଦି କୌଣସି ଜାଗାରେ କିଛି ଘଟଣା ଘଟୁଛି, ଲୋକେ ତାହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଦେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ର ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଅଛି, ସେଥିପାଇଁ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦେଉଛନ୍ତି, ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଆଜି କାଲି ଏପରି ଅନେକ ଘୋଟଣା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳୁଛି ତାହା ସହଜରେ ଆମର ପୋଲସ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରେ। ପ୍ରତିଦିନ ଏଭଳି ଘଟଣା ସମାଜରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳୁଛି।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହା ଜାଣିଲା ପରେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ। ହିମାଚଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମାରିବା ନେଇ ଉତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତେବେ ଏଭଳି ଘଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଆପଣ ମାନେ ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟରାମ ଠାକୁର ଲଶକରଙ୍କ ସହ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭୁଣ୍ଟାର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, କେବଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗାଡି ଗଡକରୀଙ୍କ ଗାଡି ଭେନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବାକି ଗାଡିଗୁଡିକ ଭେନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ଏସପି କୁଲୁ ଏବଂ ସିଏମ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହିଭଳି ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାମଲା ଏତେ ବଢିଗଲା ଯେ ଯେତେବେଳେ ଭେନକୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଅଟକିଲା, ଏବଂ ଏସପି ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା।

ବିତର୍କ ସମୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଏସପିଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଇନ୍-ଚାର୍ଜଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଲା, ସିଏମ୍ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ଏସପିଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଏସପି ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ବଲୱନ୍ତ ସିଂ ପିଟିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ରାସ୍ତାରେ ବାହାରି ଏସପିଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର ସମ୍ମୁଖରେ ଠିଆ ହୋଇ ଝଗଡା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ହଟାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗାଡି ପଠାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ।

ଭୁଣ୍ଟାର ବିମାନବନ୍ଦର ବାହାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଏସପି କୁଲୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଏବଂ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଉଭୟପକ୍ଷେ ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଦୋଷାରୋପ କରୁଥିବାର ଖବର ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏଭଳି ଘଟଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।