Exclusive : ମାତ୍ର 30 ମିନିଟ ରେ 105 ଘଣ୍ଟାର ରେସକ୍ୟୁ ଅପରେସନ ର ପୁରା ଦୃଶ୍ୟ… ଦେଖନ୍ତୁ Video

ବନ୍ଧୁଗଣ ଜୀଵନ ଏକ ସମସ୍ୟା ବହୁଳ କାହା ଜୀବନରେ କଣ କେତେ ବେଳେ ଘଟିବ ତାହା କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଉ ବିପଦ କେତେ ବେଳେ ମାଡି ଆସିବ ତାହା କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଠିକ ଏହିପରି ଏକ ବିପଦ ମାଡି ଆସିଲା ରାହୁଲ ପାଖରେ। ଆଉ ଖସି ପଡ଼ିଲା ବୋରୱେଲ ଭିତରେ ଏବଂ ନିକଟରେ ଏକ ଛୋଟ ପିଲା ଏକ ଗଭୀର ବୋରୱେଲ ପଡ଼ିଗଲା। ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଯେଉଁ ଆଡେ ବି ଦେଖିବେ ତାଙ୍କର ଖବର ସବୁଠି ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳୁଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସେନା, NDRF ଏବଂ SDRF ନିରନ୍ତର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁକୁ ଭାଇରାଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ପାଇଁ ପିଲାଟି ବଡ ହେବା ସହିତ ସେ ଏହାକୁ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସମସ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ ସହିତ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ସରକାର ଅନେକ ଥର ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି।

ଆଜି ସକାଳେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବାର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ତା କରାଯାଇଛି। ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଭଲ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ତୁରନ୍ତ ଶିଶୁକୁ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ପିଲାଟି ଏତେ ଦିନ ହେଲା ହେଲାନିରେ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ କିଛି ଅଛି। ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଘଟିଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା କରୁଛି। ଯାହାବି ହେଉ ଦେଶର କଣ ଅନୁକଣରୁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଥନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଦୀର୍ଘ 105 ଘଣ୍ଟା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା। କାରଣ ବୋରୱେଲ ର ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରୟତ 80 ଫୁଟ ଥିଲା।

ଏତେ ଗଭୀର ମଧ୍ୟକୁ ଖୋଳିବା ବହୁତ କଷ୍ଟ ସାଧ୍ୟ ଥିଲା। ଯାହାବି ହେଉ ଆମର ସେନା ମାନେ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଆମର ଡାକ୍ତର ମାନେ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଅଛି। ଯାହାକି ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସହିବା ପାଇଁ ପଡିଥିଲା। କାରଣ ମାତ୍ର କିଛି ଇଞ୍ଚର ଗର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି। କଥାରେ ଅଛି ଆୟୁଷ ଥିଲେ ସ୍ୱୟଂ ଯମ ମଧ୍ୟ ନେଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଯାହାବି ହେଉ ତାଙ୍କର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଗଲା।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Comment