Odisha News Portal

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ମଦ ପିଇ ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କୁ ଏମିତି କିଛି କଲେ, ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ ଉଡିଯିବ…

ସମାଜରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ପାଈଁ ଏଥିପାଇଁ ସରକାର ପୋଲିସଙ୍କୁ ନିର୍ଯୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ, ଏବଂ ବେତନ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି। ପୋଲିସ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା କରିବାରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆମେ ଘରେ ଶାନ୍ତିରେ ରାତିରେ ଶୋଉଛୁ ତାହା ପୋଲିସ ପାଇଁ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ କରୋନାରେ ଦିନରାତି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ସେ ନିଜର ଜୀବନକୁ ବାଜିରେ ଲଗାଇଥିଲ। ସେଥିପାଇଁ ସରକାର ପୋଲିସକୁ କରନା ଯୋଦ୍ଧା ହିସାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହିପରି କିଛି ଦେଖାଯାଏ, ଯାହା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଥାଏ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏଭଳି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି, ଯାହା ଦେଖିଲା ପରେ ଆପଣ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଇଦେବେ ଏବଂ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ଯ ଚକିତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ତେବେ ଘଟଣାଟି ହେଉଛି, ଜଣେ ମହିଳା ମଦ ପିଇ ରାସ୍ତାରେ ପୋଲିସକୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହିତ ପୋଲିସଙ୍କ ଉପରେ ହାତ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିଲା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ମହିଳାଙ୍କ କାରନାମା ଦେଖି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ବିଷୟରେ;

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ସେହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି, ଯେ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଜଣେ ପୁରୁଷ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି, ସେଠାରେ କିଛି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ପୋଲିସକୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପୋଲିସର କୋଲର ମଧ୍ୟ ଧରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଜଣେ ଲେଡି ପୋଲିସ୍ ଆସି ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ବୁଝାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମହିଳା ଜଣକ ବୁଝିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ଲେଡି ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସ ପ୍ରତି ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ପରେ ମହିଳା ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ କାରରେ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବାର ଶୁଣି ରାଗି ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଯିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେହି ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଥିବା ପୁରୁଷ କିଛି କହୁନଥିଲେ, ସେ ଶାନ୍ତିରେ ଯାଇ କାରରେ ବସିଥିଲେ। ତେବେ ଯୁବକ ଜଣକ ମଧ୍ୟ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମହିଳା ଜଣକ ବୁଝିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ, ସେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯିବାକୁ ରାଜି ହେଉନଥିଲେ। ଏହାପରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି, ଆମର କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ସମସ୍ତେ ବିଚାର କରିବେ ଏହିପରି ଆଚରଣ କରିବା ଠିକ୍ କଥା ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।