Odisha News Portal

ଲକଡାଉନ କାରଣରୁ ହେଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ପିତାର ଚିକିତ୍ସା, ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୁଇ ଝିଅ ପିତାର ଶବକୁ ଦେଲେ କାନ୍ଧ ,! ଏହି ଦୁଇ ଝିଅ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ….

ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନରେ କେତେବେଲେ କଣ ଗଟିବା ତାହା କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ । କେତେବେଳେ କାହାର ହଠାତ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯିବ ତାହା ମଧ୍ୟ କେହି ହେଲେ ମଧ୍ୟ କହିପାରିବେ ନାହିଁ । କାରଣ ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନ ହିଁ ସେମିତି ସମସ୍ତ କଥା ହଠାତ ହୋଇଯାଏ । ତେବେ ଏହି କରୋନା ମଧ୍ୟ ସାରା ଦେଶରେ ହଠାତ କରି ଆସିଥିଲା କେହି ଏହାର ପତ୍ତା ମଧ୍ୟ ଜାଣିନଥିଲେ ମାତ୍ର ଏହା ଏତେ ଭୟଙ୍କର ହେବ ବୋଲି କେହି ଆସା ମଧ୍ୟ କରିନଥିବେ । ଏହି କରୋନା ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେକେଣ୍ଟରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଏ ନାହିଁ ।

ଏହି କରୋନା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ହିଁ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଦୁଋଖ , କଷ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି । କରୋନା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଲକଡାଉନ କାରଣରୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିଛି ଏହି ମନୁଷ୍ୟ ସମାଜ ।

କାହାକୁ ଭଲରେ ଖାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ , ତେବେ ଏଭଲି ଏକ ପରିସ୍ଥିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଏପରି ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି କି ସେ ଚିକିତ୍ସାର ଅଭାବ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବକଣ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ପରିବାରରେ ସୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି , କାରଣ ସେ ହିଁ ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ଯିଏ କି ନିଜର ଘର ଚଳାଉଥିଲେ ଏବେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ଘର ଲୋକମାନେ କେମିତି ଚଳିବେ ସେ ନେଇ ଚିନ୍ତା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘାରିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଘଟଣାର ସତ୍ୟତା ବିଷୟରେ ।

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ତାଙ୍କର ଘର ହେଉଛି ଅଲୀଗଢରେ ଥାନା ବନ୍ନାଦେବୀର ନୁମାଇଶ ମୈଦାନ ନିବାସୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର , ଯାହାଙ୍କର ବୟସ 45 ବର୍ଷ । ସେ ଚା ବିତ୍ରି କରି ନିଜର ପରିବାରର ପେଟ ପାଳନ୍ତୁ , ତାଙ୍କର 5 ଜଣ ଝିଅ ରହିଛି ତେବେ ଗୋଟିଏ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ଚାରି ଝିଅ ଘରେ ଅଛନ୍ତି ।

ସଞ୍ଜୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ଟିବି ଭଲି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିଲେ ଏହା ପରେ ସେ ଏହାକ ଚିକିତ୍ସା ମଦ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏହି ଲକଡାଉନ ପଡିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଆଉ ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବଳ ରହିଲା ନାହିଁ ଏହା ସହିତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ ମଦ୍ୟ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ୟେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଏହି ରୋଗ ବଢିଗଲା ଏବଂ ସେ ଶନିବାର ଦିନ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ମୃତ୍ୟୁରେ ପରିବାରର ଶୋକର ଛାୟା ଖେଲିଯାଇଛି , ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ପୂରା ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ପଟେ ଚାରି ଝିଅ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ।

ସ୍ଵାମୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ଅଞ୍ଜୁଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦୁଃଖର ପାହାଡ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଝିଅର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତା ଅଛି । ଅନ୍ୟ ପଟେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧକ୍ଷ ରୋଗ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅଧିକାରୀ ଡା. ଅନୁପମ ଭାସ୍କରଙ୍କ କହିବା ଅଟେ କି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ମାମଲାର ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ଘରେ ଟିମ ବି ପହଞ୍ଚି ଥିଲା । ବଲଗମର ଯାଞ୍ଚରେ ଟିବିର ପୃଷ୍ଟି ହୋଇ ନାହିଁ ।

post inspire from —a2z-online.org.com

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।