Odisha News Portal

ଏବେ ଅମିରଖାନ୍ ଙ୍କ ଝିଅ ବହୁତ ବଡ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି .ବିଗତ 114 ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଏହି ମାନସିକ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଆସୁଛନ୍ତି . ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରିବ….

ଅମିର ଖାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ନିଆରା ଚରିତ୍ର , ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ଅଲଗା ଅନ୍ଦାଜରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସେ ବେଶ ପରିଚିତ । ଅ ମିରଙ୍କର ଫିଲ୍ମରେ ରହିଥାଏ କିଛି ଜାଣିବାର କଥା , ଜୀବନର ବାସ୍ତବିକ କାହାଣୀକୁ ନେଇ କରି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ ପିଲ୍ମ । ସେ ଫିଲ୍ମରେ ଯେଉଁ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥାନ୍ତି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କର ମନକୁ ଛୁଇଁଥାଏ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ପାରିବାରିକ କାହାଣୀରେ ରହିଛି କିଛି ଅକୁହା ଏବଂ ଅଜଣା କଥା । ଯାହା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହେବେ , ତେବେ କମ ଅଟେ ସେହି କଥା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ବିଷୟରେ ।

ଅମିର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ଅନେକ କଥା ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ଫିଲ୍ମର ଭିତିରି କଥା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଅମିର ଖାନଙ୍କ କିଛି ଅକୁହା କଥା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କର ଝିଅ ଇରା ଖାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଇରା ଖାନ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ 14 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

ତାହା ପରଠାରୁ ସେ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ତାଙ୍କୁ କିଏ ସୋଷଣ କରିଥିଲା ଏବେ କେବେ କରିଥିଲା ସେ ବିଷୟରେ କହିନାହାନ୍ତି । ମାତ୍ର ଖାନଙ୍କ ପରିବାର ଭିତରେ ଏପରି କେମିତି ହେଲା ତାହା ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଘଟଣା ଏମିତି ଯେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କଲେ ରିୟାଙ୍କ ଭଲି ଅମିର ଖାନ ଜେଲ ଯିବା ନିଶ୍ଚିତ । ଯଦି ରକ୍ଷକ ଭକ୍ଷକ ହୁଏ ତେବେ ସବୁ କିଛି ସରିଲା। ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହଳାଙ୍କ ଅଦିକାର ବିଷୟକୁ ନେଇ କହିଥିବା କଥାରେ ଅମିର ଖାନ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଅମିର ଖାନ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଶୋଷଣ କରିଥିଲେ ମାତ୍ର ଇରା ଖାନ ଜରିଯାଇ ତାହାର କାରଣ କହିନଥିଲେ ।

ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ମୁସଲିମ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା । ମାତ୍ର ସେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁସଲମାନଙ୍କର କିଛି ବି କାର୍ଯ୍ୟ ନଥିଲା । ଆଜି ଅନେକ ଲୋକ ଇସଲାମ ଭିତରେ କଣ ରହିଛି କଲା କାହାଣୀ ତାହା ଜାଣିନଥିବେ । ଇସଲାମରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଭୋଗ୍ୟ ବସ୍ତୁ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । କରୋନା ଅନୁସାରେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ପାଇଁ କମ ବୁଦ୍ଧି ଥିବା ମହିଳା ଆବଶ୍ୟକ । ଇସଲାମରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ସମ୍ବଦ୍ଧ ରଖିବା ପାଇଂ ମିଳିଥାଏ ଲାଇସେନ୍ସ । ଖାଲି ଏଥିପାଇଁ ଅମିର ଖାନଙ୍କୁ ଡର ସାଗୁଚି ଏବଂ ଅମିର ଖାନ ଦେଶ ବାହାରକୁ ବହୁତ ଥର ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଅମିର ଖାନ ଇସଲାମିକ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ରିମାଙ୍କୁ ତଲାକ ଦେଇ ଜୀବନକୁ ନର୍କ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ସେ କିରଣ ରାଓଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା କିରଣ ରାଓଙ୍କ ସହ ରହିବା ପରେ ଅମିରଙ୍କର ମନ ଭରିଗଲା । ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ଝିଅଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡିନଥିଲେ । ଏ କଥା ସମାଜ ପାଇଁ ଲଜ୍ଜ୍ୟାଜନକ ହୋଇଥାଏ । ପିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ଏଭଲି ଚେହେରା ସମାଜ ଆଗକୁ ଏପରି କାମ କରି ଆସିଲେ ତାହା ସମାଜ ପ୍ରତି କଣ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ତାହା କହିହେବ ନାହିଁ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି କି ଭାରତରେ ଜିହାଦକୁ ବଢାଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ତାଲିକାରେ ରହିଥିବା ଦାଇଦ ବିଦେଶରେ ରହି ଅର୍ଥର ସହାୟତା ଯୋଗାଉଛି ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।