Odisha News Portal

ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଛାତିର କପକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ , ତେବେ ଘରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଛୋଟିଆ ଉପାୟକୁ . ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ଶିଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ…..

0 5

ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କଫ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଅର୍ଥାତ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଛାତିରେ କଫ ଜମା ହୋଇ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି କଫ କେମିତି ବାହାରିବ ତେବେ ସେ ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆଜି କହିବୁ । ଆମ ଶରୀରରେ ତିନୋଟି ଦୋଷ ରହିଥାଏ , ଯାହା ହେଉଛି ବାତ , ପିତ , କଫ । ଆପଣଙ୍କ ଛାତିରେ କଫ ସେତିକି ବେଳେ ଜମା ହୋଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ତାହା ଇନ ବାଲାନ୍ସ ହୋଇଥାଏ । ଶରୀରରେ ଏକ କେମିକାଲ ରହିଥାଏ ଯାହାର ନାମ ହେଉଛି ଫସଫରସ । ଯେତେବେଳେ ଶରୀରରେ ଫସଫରସର ମାତ୍ରା କମ ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ କଫ ଇନବାଲାନ୍ସ ହୋଇତାଏ ଏବଂ ତାହା ଛାତିରେ ଜମା ହୋଇଥାଏ ।

କଫ ଜମା ହେଲେ ବହୁତ ରୋଗ ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ତାହା ହେଉଛି ଛାତିରେ କଫ ଜମା ହେବା । ଫସଫରସର ମାତ୍ରା ଶରୀରେ କମ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏମିତି ଏକ ଜିନିଷ ରହିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନେ ସେହି ମାତ୍ରାକୁ ଶରୀରେ କମ କରିପାରିବେ ।

ତେବେ ସେହି ଜିନିଷର ନାମ ହେଉଛି ଗୁଡ , ଯାହାକି ଦେଶି ଗୁଡ । ଦେଶି ଗୁଡ ଦୁଇ ପ୍ରକାର ମିଲିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲିକୁଇଡ ଗୁଡ ଆଉ ଗୋଟିଏ ପତଲା ଗୁଡ । ଏହି ଗୁଡ ମଧ୍ୟରୁ ଲିକୁଇଡ ଗୁଡରେ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ଫସଫରସ ରହିଥାଏ । ଆପଣ ମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ରକାର ଗୁଡ ଚାହିଁବେ ନେଇ ପାରିବେ ।


ଫସଫରସର ମାତ୍ରା ଯେଉଁ ଗୁଡରେ ରହିଛି , ଆପଣ ମାନେ ଏହି ଗୁଡକୁ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଚାହିଁବେ ଖାଇ ପାରିବେ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଏକ ପାନ ପତ୍ର ନେବେ, ସେହି ପାନ ପତ୍ରରେ ଆପଣ ମାନେ ଶୁଣ୍ଟି ମିଶେଇବେ । ତାସହିତ ଆପଣ ମାନେ ସେଥିରେ ଅଲେଇଚ ଏବଂ ଲବଙ୍ଗ ମିଶେଇବେ ।

 

ଆପଣ ମାନେ ପାନରେ ଶୁଣ୍ଟି ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ରଖି ଖିଲ ଭଳି କରି ତାହାକୁ ଖାଇବେ । ଆପଣ ମାନେ ଏହି ପାନକୁ ଚୋବାଇ ଚୋବାଇ 10 ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖାଇବେ । ଆପଣ ମାନେ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଡାଲଚିନି ପାଉଡର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଥିରେ ଏକ ଚାମୁଚ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ତାହାର ଏକ ଗୋଲା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେପରି ଚକଲେଟ ଆକୃତି ସେହିପରି ତାହାର ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଖାଇ ସାରିବା ପରେ ଅଧା ଗ୍ଲାସ ଉଷୁମ ପାଣି ପିଇବେ । ଆପଣ ମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ 5 କପ ଗରମ ପାଣିର ସେବନ କରିବେ । ଏହା ସହିତ ଦିନକୁ ମିନିମମ ତିନି ଥର ଗାରଗେନିଙ୍ଗ କରିବେ । ପାଣି ଉଷୁମ କରି ସେଥିରେ ଲୁଣ ପକାଇ ଗାରଗେନିଙ୍ଗ କରିବେ । ଦିନକୁ ତିନି ଥର ଗାରଗେନିଙ୍ଗ କରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଛାତିର କପକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ତେବେ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରସେସକୁ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।