Odisha News Portal

ଗଣ୍ଠି କଷ୍ଟ, ଅଣ୍ଟା କଷ୍ଟ,ଆଣ୍ଠୁ ଗଣ୍ଠି କଷ୍ଟ ଦୂର କରିବାର ରାମବାଣ ଘରୋଇ ଉପଚାର…..

0 3

ଜଏଣ୍ଟ୍ ପେନ୍ ବା ଗଣ୍ଠି କଷ୍ଟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଂ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବହୁତ ଚମତ୍କାରୀ ଘରୋଇ ଉପଚାର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ବିଦ୍ଧି ବିଷୟରେ ଏହି ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହା ବହୁ ପରିକ୍ଷିତ ଏବଂ ସାଧାରଣ ତଥା ପ୍ରାକୃତିକ ଉପଚାର ଅଟେ କିନ୍ତୁ ଏହା ଅସାଧାରଣ ରୂପେ ଆପଣଙ୍କ ଗଣ୍ଠିକଷ୍ଟକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବୃଦ୍ଧ ଲୋକ ଏହି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ବହୁତ ଅଧିକ କଷ୍ଟ ପାଇଥାନ୍ତି । ଏହାଛଡା ଛୋଟ ବୟସ୍କ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଯିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି ।

ଏହା ପାଇଁ ଯେତେ ମେଡିସିନ୍ ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ଭଲ ହୋଇ ନଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଆଣ୍ଠୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଜଏଣ୍ଟ ପେନ୍ ଭାବିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାହା ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂଲ ଅଟେ । ଦୁଇଟି ହାଡ ଯେଉଁ ଜାଗାରେ ମିଶିଥାଏ ତାହାକୁ ଜଏଣ୍ଟ କୁହାଯାଏ, ଆଉ ସେହି ଜଏଣ୍ଟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ , ତାହାକୁ ଜଏଣ୍ଟ ପେନ୍ ବା ଗଣ୍ଠି କଷ୍ଟ କୁହାଯାଏ । ଯଦି ସେମିତି ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଦେଖା ଯାଉଛି, ତେବେ ଏହି ଉପଚାରକୁ ଥରେ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପରିକ୍ଷା କରନ୍ତୁ । ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପଚାର ବିଷୟରେ ।

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ – 300 ଗ୍ରାମର କ୍ଷୀର , 1 ଚାମଚ ପ୍ରାକୃତିକ ହଳଦୀ, ଶୁଦ୍ଧ ଦେଶୀ ଗାଈ ଘିଅ 1 ଚାମଚ


ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ-


ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସରେ ଏହି 300 ଗ୍ରାମର କ୍ଷୀରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ତାହାକୁ ଏକ କପ୍ କୁ କାଢି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ପ୍ରାକୃତିକ ହଳଦୀ ଯେଉଁଟା କି ନିଜେ ଘରେ ଗୁଣ୍ଡ କରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବେ । ତାପରେ ସେଥିରେ ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶୀ ଗାଈ ଘିଅ 1 ଚାମଚ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏହି କ୍ଷୀର ଏବଂ ହଳଦୀରେ ଏକ ଚାମଚ ଘିଅ ମିଶାଇ ସବୁ ସାମଗ୍ରୀକୁ ଭଲ ଭବାରେ ମିକ୍ସ କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିକ୍ସ କରିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଗାଜି ନିଅନ୍ତୁ । ତେବେ କେମିତି ଏହାକୁ ଗାଜିବେ , ତେବେ ଏହାକୁ ଦୁଇଟି ଗ୍ଲାସକୁ ନେଇ ଦହି ଗାଜିଲା ଭଳି ଗାଜି ନିଅନ୍ତୁ । ଆଉ ଏହାକୁ ଏହିପରି ଗାଜିବା ଦ୍ବାରା ଦେଖିବେ ଏଥିରେ ଫେଣ ାସିବାକୁ ଲାଗିବ ଏବଂ ଫେଣ ଆସିଲେ ଜାଣିବେ ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷୀରରେ ହଳଦୀ ଏବଂ ଘିଅ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶି ଯାଇଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ଉପଚାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ଯାଇଛି ।

ସେବନ କରିବାର ଉପାୟ –

ଏହାର ସେବନ ଆପଣ ଠିଆ ତହୋଇ କରନ୍ତୁ । ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଏହାର ସେବନ ତେବେ ଆପଣ ଠିଆ ହୋଇ ଏହାର ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଦିନକୁ ଦୁଇ ଥର ଆପଣ ଏହାର ସେବନ କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଠିଆ ହୋଇ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।