Odisha News Portal

ଏହି ଦିନ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗେଇ ହାତରେ ବାନ୍ଧିଦିଅନ୍ତୁ କଳା ସୁତା. ଜୀବନରେ ଆସିବ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ…..

ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କେମିତି କମ ସମୟରେ ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ କରି ଅଧିକ ଧନ କମାଇବା ପାଇଂ । କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ ଦେଖା ଯାଇଛି ଯେ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରି ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି , ଆଉ ପୁଣି ବେଳେବେଳେ ଏମିତି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ଖୁବ୍ କମ ପରିଶ୍ରମରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାର କେମିତି ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ସେହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ।

ଏହି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଂ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିଛୁ ଏକ ଚମତ୍କାରିତା ଉପାୟ । ଆମେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିବା ଏହି କଳା ସୂତା ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ | ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା, ନଜର ଦୋଷକୁ ଏଡାଇବା ସହିତ ଏହାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

1. ଅର୍ଥର ଅଭାବ- ଶନିବାର ଦିନ ଭୈରବ ମନ୍ଦିରରୁ କଳା ସୂତା ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଥିରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇ ଡାହାଣ ହାତରେ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ, ଅର୍ଥ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ |

2. ଅସୁସ୍ଥ ତଥା ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବା ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ –
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ ପାଦରେ ଏକ କଳା ସୂତା ସ୍ପର୍ଶ କରନ୍ତୁ। | ଏହା ପରେ, ତାଙ୍କ ପାଦରୁ ସିନ୍ଦୁର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସୂତାରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସୁତାକୁ ବେକରେ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଦୂର ହେବ |


3. ବ୍ୟବସାୟ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ନ ଚାଲିବା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହେଲେ-
ଶନିବାର ଦିନ କଳା ସୂତାକୁ ବଜରଙ୍ଗବାଲି ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ସେଥିରେ ନଅଟି ଛୋଟ ଗଣ୍ଠି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କ ପାଦର ସିନ୍ଦୁର ଆଣନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଏହି ସୂତାକୁ ଦୋକାନରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଲକର କିମ୍ବା ବକ୍ସରେ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଉନ୍ନତ ହେବ |

4. ଅଣ୍ଟାରେ କଳା ସୂତା ବାନ୍ଧିଲେ, ଏହା ଆମକୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

5. ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶନିଙ୍କର ଦୋଷ ଥାଏ –
ଏହି ଉପାୟରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କଳା ସୂତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଶନିଙ୍କ ଉପରେ ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିବ ନାହିଁ |


6. ଶନିବାର ଦିନ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ କଳା ସୂତା ବାନ୍ଧି ପାରିବ | ଏକ କଳା ସୂତା ହାତରେ ସିଧାସଳଖ ବନ୍ଧା ହେଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କ୍ଷୟ ହୁଏ | ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରୟାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଘଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏବଂ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ, ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଯାଏ |

7. ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କଳା ସୂତା କିଣିବେ, ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏଥିପାଇଁ ଏହି ସୂତାକୁ ପଣ୍ଡିତଜୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ଅବିମନ୍ତ୍ରିତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ବେକ ଏବଂ ହାତରେ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ |

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।