Odisha News Portal

ଏହି ଦିନ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗେଇ ହାତରେ ବାନ୍ଧିଦିଅନ୍ତୁ କଳା ସୁତା. ଜୀବନରେ ଆସିବ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ…..

0 4

ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କେମିତି କମ ସମୟରେ ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ କରି ଅଧିକ ଧନ କମାଇବା ପାଇଂ । କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ ଦେଖା ଯାଇଛି ଯେ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରି ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି , ଆଉ ପୁଣି ବେଳେବେଳେ ଏମିତି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ଖୁବ୍ କମ ପରିଶ୍ରମରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାର କେମିତି ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ସେହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ।

ଏହି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଂ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିଛୁ ଏକ ଚମତ୍କାରିତା ଉପାୟ । ଆମେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିବା ଏହି କଳା ସୂତା ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ | ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା, ନଜର ଦୋଷକୁ ଏଡାଇବା ସହିତ ଏହାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

1. ଅର୍ଥର ଅଭାବ- ଶନିବାର ଦିନ ଭୈରବ ମନ୍ଦିରରୁ କଳା ସୂତା ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଥିରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇ ଡାହାଣ ହାତରେ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ, ଅର୍ଥ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ |

2. ଅସୁସ୍ଥ ତଥା ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବା ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ –
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ ପାଦରେ ଏକ କଳା ସୂତା ସ୍ପର୍ଶ କରନ୍ତୁ। | ଏହା ପରେ, ତାଙ୍କ ପାଦରୁ ସିନ୍ଦୁର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସୂତାରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସୁତାକୁ ବେକରେ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଦୂର ହେବ |


3. ବ୍ୟବସାୟ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ନ ଚାଲିବା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହେଲେ-
ଶନିବାର ଦିନ କଳା ସୂତାକୁ ବଜରଙ୍ଗବାଲି ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ସେଥିରେ ନଅଟି ଛୋଟ ଗଣ୍ଠି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କ ପାଦର ସିନ୍ଦୁର ଆଣନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଏହି ସୂତାକୁ ଦୋକାନରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଲକର କିମ୍ବା ବକ୍ସରେ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଉନ୍ନତ ହେବ |

4. ଅଣ୍ଟାରେ କଳା ସୂତା ବାନ୍ଧିଲେ, ଏହା ଆମକୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

5. ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶନିଙ୍କର ଦୋଷ ଥାଏ –
ଏହି ଉପାୟରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କଳା ସୂତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଶନିଙ୍କ ଉପରେ ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିବ ନାହିଁ |


6. ଶନିବାର ଦିନ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ କଳା ସୂତା ବାନ୍ଧି ପାରିବ | ଏକ କଳା ସୂତା ହାତରେ ସିଧାସଳଖ ବନ୍ଧା ହେଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କ୍ଷୟ ହୁଏ | ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରୟାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଘଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏବଂ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ, ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଯାଏ |

7. ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କଳା ସୂତା କିଣିବେ, ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏଥିପାଇଁ ଏହି ସୂତାକୁ ପଣ୍ଡିତଜୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ଅବିମନ୍ତ୍ରିତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ବେକ ଏବଂ ହାତରେ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ |

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।