Odisha News Portal

ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ ତିଆରି କରି ପିଅନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କଷ୍ଟ ଦୂର ହେବ ଏବଂ 90 ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାଲସିୟମ ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ !!

ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାର ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଶରୀରର ଅନେକ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ । ଦୁର୍ବଳତା ଲାଗିବା , ଶରୀରରେ ଯଦି କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହେଉଛି , ଶୋଇକି ଉଠିବା ଦ୍ୱାରା ଏନଆରଜି ଲେସ ହୋଇବା ଏମିତି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଏହାର ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଏହାର ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନେ 50 ବୟସରେ ମଧ୍ୟ 25 ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ସାମଗ୍ରୀ ସହାୟତାରେ ଏମିତି ଅକ ଡ୍ରିଙ୍କ ବନେଇ କରି ଦେଖିବୁ ଯାହାର ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନେ ନିଜର ଶରୀରକୁ ସର୍ବଦା ସୁସ୍ଥ ରଖିପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣ ମାନେ ଏହାକୁ କେମିତି ବନେଇବେ ଏବଂ ଏହାର ସେବନ କିପରି ଭାବରେ କରିବେ ।

ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ସାମଗ୍ରୀ ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ହେଉଛି କ୍ଷୀର । ଆପଣ ମାନେ ଏକ ଗ୍ଲାସ ହେଉ କି ଅଦା ଗ୍ଲାସ ହେଉ ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ନେବେ । ଏହା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯାହା ଆବସ୍ୟକ ତାହା ହେଉଛି ପାନ ମହୁରୀ ।

ଆପଣ ମାନେ ଏକ ଚାମୁଚ ପାନମହୁରୀ ନିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ମାନେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ କି ପାନ ମହୁରୀ ଆମର ପେଟ ଏବଂ ହଜମ ପାଇଁ ବହୁତ ଅଦିକ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ । ପେଟକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବା ପାଇଂ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ପାନ ମହୁରୀ ବହୁତ ଅଧିକ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ । କ୍ଷୀରରେ ପାନମହୁରୀ ମିସାଇ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଚମକ୍ତାରୀ ପାଇଦା ମିଳିବ । ତୃତୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ହେଉଛି ଅଦା । ଆପଣ ମାନେ ଏହାକୁ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଥର ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ ଦେଖିବେ କି ଆପଣ ଶରୀରକୁ ଏମିତି ଅନଏରଜି ମିଲିବ ଯାହା ଆପଣ ମାନେ କେବେବି ଅନୁଭବ କରିନଥିବେ । ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ମାନେ ଏକ ଚାମୁଚ ପାନମହୁରୀ କ୍ଷୀରରେ ମିସାନ୍ତୁ । ତାହା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର ଅଦା ନେଇ କରି ତାହାକୁ ଛେଞ୍ଚି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ସେହି ଅଦାକୁ କ୍ଷୀରରେ ମିସାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କକୁ ପିଲା ମାନଙ୍କ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଡ ଲୋକମାନେ ସମସ୍ତେ ସେବନ କରିପାରିବେ । ଏବେ ଆପଣ ମାନେ ତାହାକୁ ଦୁଇ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ୟାସରେ ବସାଇ ଭଲ ବାବରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଯେମିତିକି ପାନ ମହୁରୀ ଏବଂ ଅଦାର ସମସ୍ତ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ କ୍ଷୀର ମଧ୍ୟକୁ ଆସିଯିବ । ଏହାପରେ ଦେଖିବେ କିଛି ସମୟ ପରେ କ୍ଷୀରର ରଙ୍ଗ ବଦଲିବାକୁ ଲାଗିବ ।


ଆପମ ମାନେ ଏହାର କେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ସେବନ କରିପାରିବେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ବଳତୀ , ଆଣ୍ଟୁଗଣ୍ଟିରେ କଷ୍ଟ . ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା , ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା , ଚାତିରେ ଜ୍ୱଳନ ବା ପେଟ ଯଦି ଖରାପ ଥାଏ ତେବେ ଏହି ଭଳି ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଏହା ବହୁତ ଅଧିକ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ । ଦୁଇ ମିନିଟ ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଏହାକୁ ଗ୍ୟାସରୁ ଓ୍ୱହ୍ଲାଇ କପକୁ ଛାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଆପଣ ମାନେ ଏକ ଚାମୁଚ ମିଶିରି କୁ ଗୁଣ୍ଡ କରି ମିସାନ୍ତୁ । ଯଦି ମିଶିରି ନଥାଏ ତେବେ ଚିନିକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁଣ୍ଡ କରି ପକେଇ ପାରିବେ । ମିଠା ନକାଉଥିଲେ କିଛି ମିଠା ନମିଶାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଚଲିବ । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାର ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।