Odisha News Portal

ବୟସ ମାତ୍ର 18 ବର୍ଷ କିନ୍ତୁ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ କାରଣରୁ ସେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି 80 ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା ପରି !ରୋଗର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ! ଗୋଟିଏ ସେୟାର ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ?

0 31

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଏମିତି ଜଣେ 18 ବର୍ଷର ଝିଅର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି , ଯିଏକି ଦେଖିବାକୁ ପୂରା ଅଜବ । ଆପଣ ମାନେ ମଧ୍ୟ ତାହାକୁ ଦେଖିଲେ ବହୁତ ହିଁ ମନ ଦୁଃଖ କରିବେ । ଏହି ଝିଅଟିର ଦୁଃଖଭରା କାହାଣୀ ଏହି ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଝିଅଟିର ବର୍ଷ 18 ବର୍ଷ ଅଟେ ମାତ୍ର ଏହି କମ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଝିଅଟି 80 ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧ ଲୋକଭଳି ଦେଖାଯାଉଛି । ତେବେ ଏହି ଝିଅଟି ୟମନରେ ରହେ ତାହାର ନାମ ସେଦା ଅହମ୍ମଦ ବଦାହିଲ ଅଟେ ।

ଯିଏ କି ମାତ୍ର 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବୁଢି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ୟମନ ଦେଶ 2 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଗୃହ ଯୁଦ୍ଧର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା । ସେଠାକାର ଯୁଦ୍ଧ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବହୁତ ହିଁ ପ୍ରଭବିତ କରିଛି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୟମନରେ ମାରାମାରୀ ସତେଜ ର ନାମ ନେଉ ନାହାନ୍ତି ମାତ୍ର ତାହାର ଫଳ ସୌଦା ଭଳି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଛି । ସୌଦା ଉପରେ ଏହି ଯୁଦ୍ଦର ଏତେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଲା କି ସେ 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ ହିଁ ବୃଦ୍ଧ ଭଳି ଦେଖିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ଗ୍ରହଣଯୋଗ୍ୟ କି ସୌଦା ଅହମ୍ମଦ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ରାଜଧାନୀ ସୋନାର ପାଖରେ ହାଦୋଦା ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ଯେତେବେଳେ ସେଠାରେ ଗୃହ ଯୁଦ୍ଧର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତେବେ ୟମନରେ ଖାଇବା ପିଇବାର ବିକଳତା ଆସିଯାଇଥିଲା । ୟମନରେ ଖାଇବା ପିଇବାର କମ ହେବା କରାଣରୁ ସୌଦା ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଲା ଖାଇବା ନମିଳିବାରୁ ସୌଦା ବହୁତ ବେମାର ହୋଇଗଲା ।

ଯାହା ଦ୍ୱାରା କି ସେ ପୂରା ଶୁସି କରି ହାଡ ପରି ହୋଇଗଲା । ସୌଦାର ପରିବାର ଏତେ ଗରିବ ଥିଲା କି ନା ତାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇପାରୁଥିଲେ ନା ତାହାର ଚିକିତ୍ସା କରିପାରୁଥିଲେ । ଖାଇବାକୁ ନପାଇବାରୁ ସୌଦାର ଶରୀର ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଗଲା । ଏହି ସମୟରେ ଟୋରେଷ୍ଟିବଲ ଟ୍ରଷ୍ଟରେ ସୌଦାର ଖବର ମିଳିଥିଲା ଯାହା ପରେ ଉଲଥବରା ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଦିଆଗଲା ।

ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ କି ସୌଦା କୁପୋଷଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଗୋଟିଏ ପାଦ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବାରେ ସକ୍ଷମ ନଥିଲା । ତା ମଧ୍ୟରେ ଏତେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷମତା ନତିଲା କି ସେ ନିଜେ ଖାଇବାକୁ ଖାଇପାରିବ । ମାତ୍ର ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଦିନ ରାତି ପରିଶ୍ରମରେ ସୌଦା ଏବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଭଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।