ଦେଖନ୍ତୁ Shocking ଭିଡ଼ିଓ : ହଠାତ୍… Stage ରେ ଗୀତ ଗାଉ ଗାଉ ଏମିତି ଚାଲିଗଲା ସିଙ୍ଗର KK ଙ୍କ ଜୀବନ…

ମୃତ୍ୟୁ କେତେବେଳେ କାହାକୁ କବଳିତ କରିବ ତାହା କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି କେହି ସାଧାରଣ ଲୋକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ। ତାଙ୍କୁ କେବଳ ତାଙ୍କର ସାଇ ପଡିଶା ଆତ୍ମୀୟ ସ୍ଵଜନ ଜାଣିଥାନ୍ତି। ହେଲେ ଯଦି କେହି ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସାରା ଦୁନିଆ ଝୁରିଥାଏ। ଏସବୁ କହିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ କଳାକାରଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ। 23 ଅଗଷ୍ଟ 1968 ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପ୍ଲେବେକ୍ ଗାୟକ କୃଷ୍ଣକୁମାର କୁନ୍ନାଥ, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କେ.କେ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୋଲକାତାରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି।

କୋଲକାତାରେ ଏକ ଲାଇଭ୍ ଶୋ କରୁଥିବା ସମୟରେ ସେ ହଠାତ୍ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ CMRI ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯିବା ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। 53 ବର୍ଷ ବୟସରେ, କେ.କେ ବିଦାୟ ନେଇ ଦୁନିଆ ଛାଡିଥିଲେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁପ ବିଶ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱ କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ବୁଧବାର ସକାଳେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କୋଲକାତାରେ ପହଞ୍ଚିବେ।

କେ.କେ କେବଳ ହିନ୍ଦୀରେ ନୁହେଁ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, କନ୍ନଡ, ମାଲାୟାଲମ୍, ମରାଠୀ, ବଙ୍ଗାଳୀ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଗାଇଛନ୍ତି। କେ.କେ ଦିଲ୍ଲୀର ମାଉଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟ ମେରି ସ୍କୁଲରୁ ପାଠ ପଢ଼ିଥିଲେ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଫିଲ୍ମରେ ଅବସର ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ କେ.କେ ପ୍ରାୟ 35000 ଗଜଲ ଗାଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ କେ.କେ ଦୁଇ ଦିନିଆ କନ୍ସର୍ଟ ପାଇଁ କଲିକତା ଆସିଥିଲେ। ସେ ସୋମବାର ବିବେକାନନ୍ଦ କଲେଜରେ ପ୍ରଗ୍ରାମ କରିଥିଲେ। 1999 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ‘ଜୋସ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଗାଇଥିଲେ।

ତାଙ୍କର ଏହି ଗୀତରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ କେ.କେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଆଲବମ୍ ‘ପାଲ୍’ ସହିତ ଗାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଆଜି ସେ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାନ୍ତି ହେଲେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗାଇଥିବା ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ଶ୍ରୋତାମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଯାହାବି ହେଉ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ନିଧନ ପାଇଁ ସମଗ୍ର ମ୍ୟୁଜିକ ଜଗତ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଟ୍ଵିଟ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କଣ ପାଇଁ ହୋଇଛି ଏଯାଏ କୌଣସି ସଠିକ ସୂଚନା ଆସିନାହିଁ। ଯାହାବି ହେଉ ଆମର ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଏତିକି ପ୍ରାଥନା ଯେ ଭଗବାନ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Comment