Odisha News Portal

ଦେଖନ୍ତୁ ଗୋଟେ “ ଭାଇ ” ନିଜ ଭଉଣୀ ସହିତ କଣ କଲା ?? ଦେଖିଲା ପରେ ଗୋଡ ତଳୁ ମାଟି ଖସିଯିବ… ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ଭାଇ ଭଉଣୀ ଭଳି ସମ୍ପର୍କ ଦୁନିଆରେ ଆଉ କିଛି ନାହିଁ। କାରଣ ଭଉଣୀ ଯେତେ ଅସୁବିଧା ରେ ରହିଥାଉ ନା କାହିଁକି ଭାଇ ସବୁବେଳେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥାଏ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କାହାଣୀ କହିବୁ ଯେପରି ଜଣେ ଭାଇ ନିଜ ଭଉଣୀ ସହିତ କରିଥିଲେ। ଆପଣ ଏହା ଦେଖି ଚକିତ ହୋଇଯିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଆଖି ଖୋଲା ରହିବ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଉଭୟ ବାପା ଏବଂ ପୁଅ ଏକାଠି ବସିଥିଲେ। ବାପା ପୁଅକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଜି ତୁମର ଭଉଣୀର ଜନ୍ମଦିନ।

ଏୟାରପୋର୍ଟ ଯାଇ ଭଉଣୀକୁ ରିସିଭ କରିବା ପାଇଁ କହିଲା। ଏହା ପରେ ପୁଅ କହିଲେ ଯେ ଡ୍ରାଇଭର କାର ନେଇଯାଇଛି। ଆଉ କିଣିଥିବା ନୂତନ କାର୍ ନେଇ ସେ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କଲା ନାହିଁ। ବାପା ପୁଅକୁ ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଲା ଯେ ତୁମର ଭଉଣୀ ଆସୁଛି। ତୁମ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଏହିପରି କିଛି କରିପାରିବ ନାହିଁ। ପୁଅ ଶୁଣିଲା ଏବଂ ବାବାଙ୍କୁ କହିଲା ତୁମେ ନିଜେ ଯାଇ ତମ ଝିଅକୁ ଆଣ। ମୋର ଭଉଣୀର ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ଏହାପରେ ବାପା ତାଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଲେ। ମାଆ ଆସି ବାପାଙ୍କୁ ଗାଳି କଲେ ଆଉ କହିଲେ, ଯବାନ ପୁଅ ଉପରକୁ କେହି ହାତ ଉଠାନ୍ତି।

ପୁଅ କହିଲା ବାପା ଆପଣ କେବେ ପିଉଷୀକୁ ଗାଡ଼ିରେ ଆଣିଛ। ତେବେ ଆପଣ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ଭଉଣୀକୁ ଆଣିନ ତେବେ ମୁଁ କେମିତି ମୋ ଭଉଣୀକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ଯିବି। ହଠାତ୍ ବାହାରେ କାରର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲେ ଏବଂ ବାପା ଜାବୁଡି ଧରିଲେ। ଭଉଣୀକୁ ଦେଖିଲେ, ଭାଇ ନିଜେ ଗଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଭଉଣୀ କ’ଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାଇ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଭାଇ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ କାର ଆଣିଛନ୍ତି। ଜନ୍ମଦିନର ଉପହାର ଏହା ତୁମ ପାଇଁ ଏବଂ ଭଉଣୀ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବାପା କାନ୍ଦୁଥିଲେ।

ଏହାପରେ ହଠାତ୍ ପିଉଷୀ ପହଁଚି ଗଲେ। ଅର୍ଥାତ୍ ପାପାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଆସି କହିଲା ମୋର ଭାଇଙ୍କ ପରି ଭାଇ ନାହିଁ କାରଣ ତୁମେ ମୋତେ ଆଣିବା ପାଇଁ କାର୍ ପଠାଇଲ। ମୋ ବାପାଙ୍କ କଥା ଆଜି ମନେ ପଡିଯାଉଛି। ମୋ ଭାଇ ପରି କେହି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସମାନ ଭାବରେ ଏବଂ ପିତା ଏହା କହିଥିଲେ। ବାପା କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ବୁଝି ଗଲା ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ପୁଅର କାମ, ଏହିପରି ପୁଅ ବହୁତ କମ ଏହା କହି ବାପା କାନ୍ଦିଲା। ତେଣୁ ଆପଣ ମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଭଉଣୀକୁ ପଚାରନ୍ତୁ। ବାହାଘର ହୋଇଗଲା ବୋଲି ଯେ ସବୁ ହୋଇଗଲା ତାହା ଭାବିବା ଠିକ ନୁହେଁ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।