Odisha News Portal

ବାହାଘର କିଛି ସମୟ ପରେ ହୋଟେଲ ରୁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ବୋହୂ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ଧରାପଡିଲେ ନବବିବାହିତ ବୋହୁ , ପଢନ୍ତୁ ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର !!!

0 2

ଆଜିକାଲି ସମାଜ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ୍ କଳୁଷିତ ହେଉଛି । ଆମ ସମାଜରେ ବିବାହକୁ ଗୋଟିଏ ପରିତ୍ର ବନ୍ଧନର ମାନ୍ୟତା ଦିଆ ଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଅସାମାଜିକ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଇଂ ବିବାହ ଭଳି ଗୋଟିଏ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ ମଧ୍ୟ ତାର ସଂଜ୍ଞା ହରାଇ ବସିଲାଣି । ବିବାହ ଭଳି ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ କଳଙ୍କର କଳାଦାଗ ଲଗେଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଏପରି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ହରିୟାନାରେ ।

ତେବେ ପରିବାର ପ୍ରତାରଣା କରି ହରିୟାଣାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଜଣେ ମହିଳା । କିନ୍ତୁ ବର ଗାଡ଼ି ଛାଡିବା ଆରମ୍ଭ କଲାବେଳେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମଳତ୍ୟାଗ ବାହାନା କରି ମାଖିଲିଶାହରର ଏକ ହୋଟେଲକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ହୋଟେଲରେ ସେ ମାଲିକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୁରା କଥା କହିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମାଲିକ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ, ବର ସମେତ 7 ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ।


ତେବେ ଆଜମଗଡର ବରଦା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ 32 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ 1ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମାନସିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ପରେ ସେ କୋର୍ଟରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବାହରେ ତାଙ୍କ ମାଁ ଏବଂ ଭାଉଜ ଖୁସି ନଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପରିବାର ହରିୟାଣାର ଫତେହାବାଦ ନିବାସୀ 48 ବର୍ଷିୟ ରାକେଶ ଗର୍ଗଙ୍କ ସହ ଗୁପ୍ତରେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଦର୍ଶାଇ ମାଁ ଏବଂ ଭାଉଜ ଜୟଟପୁରରୁ ଖେଟାସରାଇକୁ ଆଣିଥିଲେ।

ତେବେ ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ହରିୟାଣାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ 18 ନଭେମ୍ବରରେ ସହରର ମହାରାଣୀ ଦେବୀ ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ବର ତାଙ୍କ ସହିତ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣଙ୍କ ସହ ବର ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ଗାଡିରେ ହରିୟାଣା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ମାଚିଲିଶାହାରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ସୌଚାଳୟ ପାଇଁ ଏକ ବାହାନା କରି ଏକ ହୋଟେଲରେ ଲୁଚିଥିଲେ। ଆଉ ସେଠାରେ ସେ ହୋଟେଲ ମାଲିକଙ୍କୁ ଭେଟି ପୁରା କଥା ବୁଝାଇଲେ। ହୋଟେଲ ମାଲିକ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।


ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଜେରା ବେଳେ ପୀଡିତା ତାଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ବିବାହ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଖେତାସରାଇ ବାସିନ୍ଦା ବର ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ସ୍ତ୍ରୀ ସବୁ ଗୁମର ଖୋଲି ଦେଇଥିଲେ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଚୋର, ଏବଂ ଝିଅ ଚାଲାଣକାରୀ ଅଟନ୍ତି। ଆଉ ପୀଡିତାଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ, ତାଙ୍କ ମା, ବରଦା ଅଞ୍ଚଳର ଭାଉଜ, ଦିଦରଗଞ୍ଜର ଭାଉଜ ରାକେଶ ଗର୍ଗ ଏବଂ ହରିୟାଣାର ଫତେହାବାଦର ବର ବାସିନ୍ଦା ଅମିତ ରାଠୋର, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ବାରୱାଲାର ବାସିନ୍ଦା ରାକେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ମାନବ ଚାଲାଣ, ଜାଲିଆତି ବିବାହ, ଧମକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଭାଗ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।