Odisha News Portal

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏକ ବିଚିତ୍ର ଘଟଣା ।ଭାଉଜଙ୍କୁ ହେଲା ନିଜ ଦିଅରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ , ସ୍ବାମୀ ଦେଖିବା ପରେ ଏମିତି କଲେ ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ! ଖବରଟି ପୁରା ପଢନ୍ତୁ…

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏକ ବିଚିତ୍ର ଘଟଣା । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ତାର ତାଣ୍ଡବ ରଚାଇଛି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପ୍ରେମକୁ ସବୁବେଳେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନ ଦିଆ ଯାଇଥାଏ । ପ୍ରେମକୁ ସବୁବେଳେ ପବିତ୍ର ଏବଂ ଶାସ୍ବତ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ସବୁ ପ୍ରେମ ଯେ ପବିତ୍ର ତାନୁହେଁ । ଏଭଳି କିଛି ସଂପର୍କ ରହିଛି ବା ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ରହିଛି ଯାହା ସଂପର୍କକୁ ଅପବିତ୍ର କରିଥାଏ । ତେବେ ଏହି ଭଳି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଦିଅର ଏବଂ ଭାଉଜକୁ ନେଇ ।

ଜଣେ ଭାଉଜଙ୍କୁ ହେଲା ନିଜ ଦିଅରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ । ନିଜ ଛୁଆକୁ କହିଲେ ଏବେଠୁ ଦାଦା ହିଁ ତମର ବାପା । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏସବୁ ଜାଣିବା ପରେ ଯାହା ହେଲା ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଆଜିର କଳି ଯୁଗରେ ମଣିଷ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ଏତେ ପାଗଳ ହୋଇଗଲା ଯେ ସେ କୌଣସି ସଂପର୍କର ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହୁଛି । ନିକଟରେ କିଛି ସମାନ ଘଟଣା ଆମ ନଜରକୁ ଆସିଛି । ଘଟଣାଟି ଭାଗଲପୁରରେ ରହୁଥିବା ଏକ ପରିବାରରେ ରହୁଥିବା ଭାଉଜଙ୍କୁ ନିଜ ଦିଅରଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଗଲା ପ୍ରେମ । ଏହାପରେ ପରିବାରର ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାନ ଭାଇ ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଉଭୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ବଡ ଭାଇ ସେମାନଙ୍କ ଖୁସି ବିବାହିତ ଜୀବନ ବୋଲି ଡାକିଲେ ଏବଂ ନିଜେ ଗାଁ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ।

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ପୂର୍ବ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେତେବେଳେ ତାର ମାଁ ପିଲାକୁ କହିଲା ଯେ ଦାଦା ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ତୁମର ବାପା । ଉଭୟଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜକୁ ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ବହନ କରିଲେ ଏବଂ ପବନ ଗୋସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଆଘାତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଆଶ୍ରମ ପରିବାର ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଗରେ ବିବାହ କରାଇଥିଲେ ।


ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପବନ ଗୋସ୍ବାମୀ 4ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଅଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ପବନ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଧ୍ୟମରେ ଛାଡପତ୍ର ପ୍ରିକ୍ରିୟା ଚାଲିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ପବନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଭଲ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତଥାପି ପବନ ବଳିଦାନ ଦେଇ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଭାଇଙ୍କର ସୁଖକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଥିଲେ ।

ପବନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ପତ୍ନୀ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ଭଲପାଆନ୍ତି ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ , କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ପବନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି , ତେବେ ସେ କିପରି ତାଙ୍କୁ ବଳ ପୂର୍ବକ ରଖିପାରିବେ । ପବନ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ । ବିବାହ ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଜନ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।