Odisha News Portal

70 ବର୍ଷର ବୁଢା କୁ ବିବାହ କରିନେଲେ ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କ ! ବିବାହ କରିବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ ରହିବନି……

ବାସ୍ତବରେ ବିବାହ ଯୋଡି ଉପରୁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇ ରହିଥାଏ , ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବିବାହ ଏମିତି ଏକ ବନ୍ଧନ ଯାହା ବୟସର ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟଙ୍କର ସାଥ ରହିଥାଏ । ଆପଣ ମାନେ ବିବାହ ଅନେକ ଦେଖିଥିବେ , ବିବାହ ସମୟ ରେ ବର କନିଆ ଠାରୁ ବଡ ହୋଇଥାଏ ତାହା ପୁଣି ସାମାଜୀକ ସ୍ବୀକୃତି ଅନୁସାରେ । ଆଜିର ଯୁବାନ ଝିଅ ମାନେ ତାଙ୍କ ବୟସର ଓ ସୁନ୍ଦର ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ଅଧି୍କ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି , ତାଙ୍କ ସହିତ ଜୀବନ କଟାଇବା ପାଇିଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏମିତି ବିବାହ ଯୋଡି ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ କି ଦୁନିଆରେ ଏମିତି ଯୋଡି ରହିଛନ୍ତି ବୋଲି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏମିତି ଏକ ବିବାହ ଯୋଡି ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି . ଯାହାକି ଦୁନିଆକୁ ଅଜବ ଲାଗିବ , କାରଣ ଜଣେ ଯୁବତୀ 70 ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ ଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଏପରି କିଛି ଦେଖାଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ତାଙ୍କ ବୟସରୁ କମ୍ ବୟସର ଝିଅ କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ।

ଏହି ବିବାହର ପ୍ରତିଛବି କୁ ଦେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଜାଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କିଏ ଯିଏ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ 40-45 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଝିଅ ବିବାହ କରି ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ଅନେକ ଲୋକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଚିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି |

ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜେଶ କୁମାର ହିମାଟସଙ୍ଗାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୁହ ଯେ ସତ୍ୟ ଅଲଗା ଅଟେ। ଯେତେବେଳେ ଏହି କଥା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ତଥା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ଆସାମର ଜଣେ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜେଶ କୁମାର ହିମାତ୍ସଙ୍ଗକା, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲର ସମସ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନୁହେଁ। ଆପଣ ମାନେ ଯେଉଁ ଫୋଟୋ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏହି ଫୋଟୋ ରାକେଶ କୁମାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଯୋଡିତ ଅଛି ।

ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ବିବାହ ବିଷୟରେ ପଚାରାଯାଇଥିଲା କୁମାର ହିମାଟସଙ୍ଗାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ରାଜେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ରାଜେଶ କୁମାର ହିମାତ୍ସଙ୍ଗା |

ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ନିଜ ବୟସର ଅଧା ଝିଅ କୁ ବିବାହ କରି ନିଜ ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ବିେରାଧ କରିବା ପାଇଁ ଜାରି ରହେ, ସେ ଏସବୁ ସହିତ କୌଣସି କି ନାହିଁ।ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଆପଣ ଆମ ଦ୍ବାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନାକୁ ନିଶ୍ଚୟ ପସନ୍ଦ କରିଥିବେ, ଆପଣ ନିମ୍ନୋକ୍ତ ମନ୍ତବ୍ୟ ବାକ୍ସରେ ଆମ ପରାମର୍ଶ ଦେଇପାରିବେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆମେ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାନ ତଥ୍ୟ ଆଣିବା ଜାରି ରଖିବୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।