Odisha News Portal

13 ରୁ 17 ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଥାଏ ଏହି ପାଞ୍ଚୋଟି ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ,ଯାହା ପାଇଁ ସେମାନେ ନିଜର ସବୁ କିଛି …….

0 7

ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କହିବୁ କି କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ କାହିଁକି ଶୀଘ୍ର ପଟିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପାଞ୍ଚଟି ଦୁର୍ବଳତା କଣ ଅଟେ । ଏହା ସହ ଏମାନେ କେଉଁ ବୟସର ପୁଅକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ କେଉଁ ବୟସର ପୁଅକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ତ କଥା ବିଷୟରେ କହିବୁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ସମସ୍ତ କଥା ବିଷୟରେ ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ନିଜ ଦିମାଗକୁ ବହୁତ କମ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଅର୍ଥାତ ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ସେମାନେ ଯାହା କରୁଛନ୍ତି ତାହା ହିଁ ଠିକ । କମ ବୟସ ଅର୍ଥ 13 ରୁ 17 ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ । ଏମାନଙ୍କର ମାଇଣ୍ଡ ସେତେ ବିକାଶ ହୋଇନଥାଏ ।

ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେଉଁ କାମ କରିବା ଠିକ ଏବଂ କେଉଁ କାମ କରିବା ଭୁଲ ତାହା ସେମାନେ ଜାଣିନଥାନ୍ତି । ନୂଆ ନୂଆ ଯୌବନରେ ପାଦ ରଖିବା କରଣରୁ ସମସ୍ତ କଥାକୁ ଏମାନେ ହାଲକାରେ ନେଇଥାନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ କି ଏହି ବୟସରେ ସେମାନେ ବହୁତ ବଡ ବଡ ଭୁଲ କରିବସନ୍ତି । ଅନ୍ୟ କେତେକ ଝିଅ ମାନେ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ବୟସରେ ଖରାପ ରାସ୍ତା ବାଛିନିଅନ୍ତି । ସେମାନେ ବହୁତ କମ ଦିମାଗର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଏହା ହିଁ ସେମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ଶୀଘ୍ର ପଟିଯାଆନ୍ତି ଏହା ମାନେ ନୁହେଁ କି ଆପଣ ମାନେ ଯାହାକୁ ଚାହିଁବେ ତାହାକୁ ପଟେଇ ପାରିବେ । ସେ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିବା ଦରକାର ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜାଣିବା ଦରକାର କି କେତେବେଳେ କେଉଁ ତରିକା ଆପଣ ଏପ୍ଲାୟ କରିବେ । ଏମାନେ କମ ଦିମାଗର ହୋଇଥିବାରୁ ଭବିଶ୍ୟତକୁ ନଦେଖି ଯେଉଁଠି ସୁବିଧା ପାଆନ୍ତି ତା ଦ୍ୱାରା ପଟିଯାଆନ୍ତି ।


କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ଏହା କି ସେମାନେ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଇମପ୍ରେସ ହୁଅନ୍ତି । ମାତ୍ର ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ସେତିକି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଥିବା ଦରକାର ଏବଂ ସେତିକି ସୁବିଧା ମିଳିବା ଦରକାର । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସେମିତି କିଛି ସୁବିଧା ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସହଜରେ ପଟାଇ ପାରିବେ ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ବୟସ ସହ ସମାନ ବା ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ବୟସର ପୁଅ ମାନେ ସବୁବେଳେ ପସନ୍ଦ । ଯାହା ଫଳରେ ଏମାନେ ତାଙ୍କୁ ଲାଇକ ଦିଅନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପଡିଶା ଘର ଭାଉଜ ମାନେ କଣ କରନ୍ତି ନିଜ ବୟସ ଠାରୁ କମ ବୟସର ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ଲାଇନ ମାରନ୍ତି ।


ଅଧିକାଂଶ କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ହେଉଛି ସେମାନେ ସହଜରେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ପୁଅକୁ ସହଜରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନିଅନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଖରାପ ରାସ୍ତାରେ ପାଦ ଖସେଇବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବେସି ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ । ସେମାନେ ନିଜ ବୟପ୍ରେଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ତା ସହିତ ଶାରିରୀକ ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଚେଇ ନଥାନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।