Odisha News Portal

13 ରୁ 17 ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଥାଏ ଏହି ପାଞ୍ଚୋଟି ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ,ଯାହା ପାଇଁ ସେମାନେ ନିଜର ସବୁ କିଛି …….

ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କହିବୁ କି କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ କାହିଁକି ଶୀଘ୍ର ପଟିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପାଞ୍ଚଟି ଦୁର୍ବଳତା କଣ ଅଟେ । ଏହା ସହ ଏମାନେ କେଉଁ ବୟସର ପୁଅକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ କେଉଁ ବୟସର ପୁଅକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ତ କଥା ବିଷୟରେ କହିବୁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ସମସ୍ତ କଥା ବିଷୟରେ ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ନିଜ ଦିମାଗକୁ ବହୁତ କମ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଅର୍ଥାତ ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ସେମାନେ ଯାହା କରୁଛନ୍ତି ତାହା ହିଁ ଠିକ । କମ ବୟସ ଅର୍ଥ 13 ରୁ 17 ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ । ଏମାନଙ୍କର ମାଇଣ୍ଡ ସେତେ ବିକାଶ ହୋଇନଥାଏ ।

ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେଉଁ କାମ କରିବା ଠିକ ଏବଂ କେଉଁ କାମ କରିବା ଭୁଲ ତାହା ସେମାନେ ଜାଣିନଥାନ୍ତି । ନୂଆ ନୂଆ ଯୌବନରେ ପାଦ ରଖିବା କରଣରୁ ସମସ୍ତ କଥାକୁ ଏମାନେ ହାଲକାରେ ନେଇଥାନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ କି ଏହି ବୟସରେ ସେମାନେ ବହୁତ ବଡ ବଡ ଭୁଲ କରିବସନ୍ତି । ଅନ୍ୟ କେତେକ ଝିଅ ମାନେ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ବୟସରେ ଖରାପ ରାସ୍ତା ବାଛିନିଅନ୍ତି । ସେମାନେ ବହୁତ କମ ଦିମାଗର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଏହା ହିଁ ସେମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ଶୀଘ୍ର ପଟିଯାଆନ୍ତି ଏହା ମାନେ ନୁହେଁ କି ଆପଣ ମାନେ ଯାହାକୁ ଚାହିଁବେ ତାହାକୁ ପଟେଇ ପାରିବେ । ସେ ବୟସର ଝିଅ ମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିବା ଦରକାର ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜାଣିବା ଦରକାର କି କେତେବେଳେ କେଉଁ ତରିକା ଆପଣ ଏପ୍ଲାୟ କରିବେ । ଏମାନେ କମ ଦିମାଗର ହୋଇଥିବାରୁ ଭବିଶ୍ୟତକୁ ନଦେଖି ଯେଉଁଠି ସୁବିଧା ପାଆନ୍ତି ତା ଦ୍ୱାରା ପଟିଯାଆନ୍ତି ।


କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ଏହା କି ସେମାନେ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଇମପ୍ରେସ ହୁଅନ୍ତି । ମାତ୍ର ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ସେତିକି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଥିବା ଦରକାର ଏବଂ ସେତିକି ସୁବିଧା ମିଳିବା ଦରକାର । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସେମିତି କିଛି ସୁବିଧା ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସହଜରେ ପଟାଇ ପାରିବେ ।

କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ବୟସ ସହ ସମାନ ବା ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ବୟସର ପୁଅ ମାନେ ସବୁବେଳେ ପସନ୍ଦ । ଯାହା ଫଳରେ ଏମାନେ ତାଙ୍କୁ ଲାଇକ ଦିଅନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପଡିଶା ଘର ଭାଉଜ ମାନେ କଣ କରନ୍ତି ନିଜ ବୟସ ଠାରୁ କମ ବୟସର ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ଲାଇନ ମାରନ୍ତି ।


ଅଧିକାଂଶ କମ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ହେଉଛି ସେମାନେ ସହଜରେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ପୁଅକୁ ସହଜରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନିଅନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଖରାପ ରାସ୍ତାରେ ପାଦ ଖସେଇବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବେସି ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ । ସେମାନେ ନିଜ ବୟପ୍ରେଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ତା ସହିତ ଶାରିରୀକ ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଚେଇ ନଥାନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।